Dzieje się

Zamiana nazwy bloga. Żegnaj livesnapblog.com witaj mameska.com

15 lipca 2017

Witajcie i słuchajcie :) Mam dla Was małe ogłoszenie dużych zmian.

Żegnaj Livesnapblog.com witaj Mameska.com

Stało się. Ups. Blog zmienił nazwę z livesnapblog.com na mameska.com. Miałam Was uprzedzić, ale poszło to znacznie szybciej niż planowałam i zanim się rozejrzałam mam nową domenę i nowy adres bloga. :O

Czemu taka zmiana?

Zwyczajnie nie czułam się dobrze z nazwą LiveSnapBlog. Ta nazwa postała wielki temu dla hobbistycznego bloga fotograficznego prowadzonego po angielsku i do takich zastosowań była okej. Tyle tylko, że blog przeszedł długą drogę i sporo modyfikacji i od dawna nazwa nijak miała się do tego co robię w sieci. Do zmian napędzało mnie również to, że LiveSnapBlog bywało często trudne do zapamiętania i błędnie zapisywane.

Skąd pomysł na Mameska?

Mameska to nic innego jak pierwsze litery moich imion plus nazwisko. Nazwa, z którą się identyfikuję. Lekka, kobieca, krótka, moja.

Co dalej z tematyką bloga?

Bloguję już od kilku lat. Z wszystkich zebranych doświadczeń mogę śmiało powiedzieć, że nie przepadam za rozpisywaniem się  o emocjach  i uczuciach za to uwielbiam pisać konkretnie o sztuce wyboru rzeczy dla dzieci i rodziców. Lubię dzielić się z Wami opiniami na temat używanych produktów, pokazywać co się u mnie sprawdza, a co nie, co warto kupić, a co może lepiej sobie darować. Lubię też tworzyć tematyczne przeglądy rzeczy, inspirować, edukować, pokazywać co oferuje rynek i na co zwracać uwagę przy wyborze danego produktu dla dziecka, kobiety czy rodzica. Z tego co widzę po statystykach to i właśnie Wy lubicie takie wpisy najbardziej, więc wszystko ładnie się układa. Mam zatem nadzieję, że Mameska.com z czasem stanie się miejscem w sieci, które będzie ułatwiać wybory, pomagać redukować wpadki zakupowe, oszczędzać czas oraz zachęcać do kupowania z głową i nie zagracania zbytnio swojej przestrzeni.  To będzie taka mieszanka poradnika zakupowego z moim własnym doświadczeniem i umarkownanym minimalizmem. Poza tym czasami jak za dawnych czasów podzielę się z Wami jakimś prostym i smacznym przepisem z mojej ukochanej kuchnii roślinnej, a jeśli będzicie chcieli mogę też coś skrobnąć o życiu w Londynie.

Co będzie się działo blogiem w najbliższym czasie?

Poza nowymi wpisami będzie też sporo sprzątania i porządkowania treści, etykiet itd. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu uruchomić newsletter i być może nawet grupę na Facebooku. Planuję też w najbliższych kilku miesiącach zmianę szaty graficznej bloga.

Gdzie znajdziecie mnie w social mediach?

Na Facebooku @mameskacom, a na Instagramie @mameska_com.

Dajcie koniecznie znać co sądzicie o zmianach i jak podoba Wam się nowa nazwa. Mam nadzieję, że pomimo zmian zostajecie na pokładzie Mameskiej.

Buziaki!

Monika

Zamiana nazwy bloga

  • Wiktoria Palczewska

    Zmiany na plus. Mi nazwa skojarzyła się z wyrazami mama i ramoneska :-) łatwo zapamiętać 👍

    • Jestem mamą, mam ramoneskę w szafie więc chyba się zgadza. :D Super, że jest łatwe do zapamiętania. Pozdrawiam :)