Wegańskie i bezglutenowe genialnie proste naleśniki z kaszy gryczanej

25 kwietnia 2017

wegańskie naleśniki z kaszy gryczanej

Przychodzę do Was z przepisem, który założę się, że pokochacie. Nie żartuję. Te naleśniki czy tam placuszki są tak proste do zrobienia i jednocześnie tak zdrowe, że nie pozostaje Wam nic innego jak pokochać. My jemy je średnio raz na tydzień i wciąż nie mamy ich dość. To świetna alterantywa dla tradycyjnych śniadań. Jedyny szkopuł jest w tym, że trzeba odpowiednio wcześniej namoczyć kaszę, więc nie można ich zrobić tak zupełnie spontanicznie. Poza tym to jeden wielki banał o genialnym, lekko orzechowym smaku. Do tego są wegańskie i bezglutenowe.

Naleśniki z kaszy gryczanej. Składniki:

1,5 szklanki niepalonej kaszy gryczanej

1 łyżka oleju kokosowego

woda

Naleśniki z kaszy gryczanej. Sposób przyrządzenia:

Niepaloną kasze gryczaną zalej zimną wodą i pozostaw na około 8 godzin, a najlepiej na noc. Rano przepłucz dokładnie kasze na sitku i przerzuć czystą, opłukaną kaszę do naczynia (najlepiej wysokiego) w którym będziesz całość miksować. Do kaszy dorzuć sporą łyżkę oleju kokosowego i około pół szklanki zimnej wody. Całość zmiksuj na gładką, gęstą, lejącą masę. Gdyby masa była zbyt gęsta dolej więcej wody. Naleśniki smażymy na patelni. W moim przypadku jest to smażenie na patelni dedykowanej do robienia naleśników (bardzo płaska) na bardzo wolnym ogniu i bez tłuszczu. Naleśniki dość szybko i łatwo odklejają się od patelni i do tego mają dużo nieregularnych dziurek. Mają zwartą i bardzo fajną kosystencję.

Podanie:

Podawać na ciepło z owocami, masłem orzechowym, dżemem, syropem klonowym i wszystkim innym czym lubicie posmarować tradycyjne naleśniki.

Smacznego!


Dzięki za wizytę i do zobaczenia ponownie.

 Chcesz być na bieżąco? Obserwuj mnie na Facebooku,  Instagramie  i InstaStories.

 

Monika

You Might Also Like