Testujemy! Piasek kinetyczny

7 marca 2017

piasek kinetyczny

Piasek Kinetyczny (kinetic sand). Co to takiego?

Piasek kinetyczny to w 98% zwykły, tyle że drobno zmielony piasek, a pozostałe 2% to specjalna substancja/polimer. Ta “magiczna” substancja sprawia, że piasek nabiera konsystencji zbliżonej do ciastoliny. Klei się, przesypuje przez dłonie, ale do nich się raczej nie przykleja (choć na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć, że jednak potrafi oblepić ręce). Jest też zdecydowanie bardziej miły i przyjemny w dotyku.

Czy piasek kinetyczny wysycha?

Przyzwyczajona do szybkiego wysychania ciastoliny na początku szybko chowałam piasek do woreczka foliowego, żeby to kilo piachu za miliony monet się nie wysuszyło i nie straciło swojej magii. Jak się okazało robiłam to niepotrzebnie, bo piasek kinetyczny pozostawiony nawet na całą noc bez opakowania pozostanie takiej samej konsystencji i nie wysycha.

piasek kinetyczny

Jak się sprawdza? Dla kogo piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny to absolutnie genialna zabawa dla małych i dużych dzieci, a nawet i dla dorosłych. Z mniejszymi dziećmi trzeba jedynie uważać, żeby były już na tyle duże, żeby nie chciały najeść się piachu. Tak poza tym wkładanie malutkich łapek do miękkiego, lekko wilgotnego piasku hipnotyzuje dzieciaki na długo. W naszym przypadku piasek spodobał się tak bardzo, że zakopujemy w nim nawet ludzi lego, czy małe łapki i stópki 2,5 latki. Przyznaję, że piasek kinetyczny wciągnął także i mnie. Lubię lepić w nim razem z córką i lubię sobie go tak leniwie rozsypywać pomiędzy palcami. Działa strasznie relaksacyjnie i uspokajająco.

Czy jest po nim dużo sprzątania?

To zależy. Jeśli pole zabawy ograniczyło się jedynie do tacy, czy też plastikowego pudła to sprzątania praktycznie nie ma. Dużą kulą piachu zbieramy pozostałe okruszki i po sprzątaniu. Gorzej jak dziecko porozrzuca piasek na podłogę i w okolicy kilku metrów od centrum zabawy. Wtedy sprzątając obiecujemy sobie, że to była ostatnia tego typu zabawa w domu.

Czy warto kupić?

Jasne. To bardzo rozwijająca zabawka. Oddziałowuje na zmysł dotyku, ale także działa pobudzająco na wyobraźnię. Przydaje się szczególnie na sezon zimowy, kiedy to o zabawie w piaskownicy możemy zapomnieć. Dzieci potrafią bawić się piaskiem kinetycznym godzinami. Choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań dzieci. Jest też całkiem bezpieczny. Trzeba tylko uważać, żeby dziecko nie zjadło paisku.

Jakiego piasku kinetycznego używamy?

My mamy kilka kilo piachu w klasycznym kolorze ze Spin Master Kinetic Sand. Przyznam szczerze, że nigdy nie bawiliśmy się jeszcze całą porcją na raz. Zazwyczaj używamy około 1kg i pewnie gdybym teraz kupowała, to nie wybrałabym aż tak dużego opakowania. Tak to jest, jak się kupuje tyle piachu jak do piaskownicy na spontanie przy placu zabaw w centrum handlowym. ;)

Gdzie kupić piasek kinetyczny? Co oferuje rynek?

W sklepach znajdziecie wiele firm produkujących piasek kinetyczny i to w różnych wielkościowo opakowaniach. To co faktycznie oferuje rynek możecie sprawdzić na spokojnie w przeglądarce cenowej tutaj. My testowaliśmy jedynie ten wymieniony punkt wyżej i tylko ten z ręką na sercu mogę polecić.

Jeśli nie jesteście pewni czy się i u was sprawdzi piasek to najmniejsza porcja piasku kinetycznego możliwa do kupienia to około 170g >klik klik<

Gdybyście chcieli poszaleć z kolorem piasku, to znajdziecie do kupienia neonowy >klik klik< oraz połyskujący >klik<.

Dostępne są również zestawy tematyczne wraz z foremkami (!) takie jak pieski >klik<, dinozaury >klik<, lodowe przysmaki >klik<  czy zamek >klik<.

 

piasek kinetyczny

 Znacie piasek kinetyczny? Używacie? A może też działa na was tak magicznie i odstresowująco? Jeśli jeszcze nie znacie to polecam jako choćby bardzo dobry pomysł na prezent dla dzieci.

PS. Pamiętajcie, że znajdziecie mnie również na Facebooku  i Instagramie.

 


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jeśli zatem klikniesz na te linki lub dokonasz za ich pomocą zakupów to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów pomagasz mi utrzymać i rozwijać dalej bloga. Wielkie dzięki!

You Might Also Like