Mama

Książeczki o Londynie

22 listopada 2016

książeczki o Londynie

 

Kilka dni temu wróciliśmy z Londynu. Poza fantastycznymi wspomnieniami, górą zdjęć i chyba jeszcze większą ilością filmów (na wyjeździe zainwestowałam w GoPro Hero Black 5) przywieźliśmy również sporo pamiątek w tym cztery książeczki o Londynie dla naszej dwulatki. Niby tylko cztery, ale i tak wagowo mocno dociążył nasze bagaże. Zwłaszcza, że wszystkie są w twardej oprawie i często z kartonowymi stronami.

Przy przygotowywaniu tego wpisu dla Was okazało się, że w sumie niepotrzebnie kupiliśmy większość książeczek na miejscu i wieźliśmy do domu, bo można je zamówić online i to w niższej cenie. Linki jak zawsze znajdziecie w nagłówkach.

Jeszcze tak w ramach wstępu dodam Wam, że w Londynie jak w każdym mieście intensywnie odwiedzanym przez turystów można znaleźć sporo kiczowatych pamiątek. Takich raczej nie polecam, ale jak poszukamy głębiej to można przywieźć fantastyczne i wartościowe pamiątki. W szczególności polecam sklepy w muzeach, bo mają wspaniały asortyment i to nie tylko dla dzieci. W samych sklepach można spędzić w sumie ładnych pare godzin, a co dopiero mówić o zwiedzaniu! W każdym razie jeśli chodzi o książeczki dla dzieci w temacie Londynu to jest ich bardzo dużo i prawie bez wyjątku wszystkie są piękne i dopieszczone. Ja z trudem ograniczyłam się do czterech. Oczywiście wybrałam te dedykowane dla młodszych, ale dla starszaków tez można znaleźć sporo książkowych cudowności. Polecam, bo to jest fantastyczny sposób na naukę i utrwalenie wspomnień, czy też przygotowanie na wyjazd do Londynu.

#1 Książeczka Bus Wind-Up

To coś więcej niż tylko książka, to książka ze stronami puzzlami, które po złączeniu tworzą matę do poruszania się dla nakręconego autobusu. Czad, zwłaszcza, że red bus pomyka jak błyskawicza po tych wszystkich zawijasach. Moje dziecko za pierwszym razem piszczało i nie mogło się nadziwić co to i jak to działa. Książka jest duża, ciężka i gruba. Kupiona w London Transport Museum za 19,99 GBP. W Polsce do kupienia tutaj.

 

książeczki o Londynie dscf2080 dscf2081 dscf2082 dscf2083 dscf2084 dscf2085

#2 Książeczka Pussy cat, pussy cat where have you been? 

To książeczka z tekstem popularnej piosenki. My praktycznie za każdym razem przy przeglądaniu książki nucimy melodię. Pięknie zaprezentowany Londyn, śliczne rysunki i do tego uroczy kotek. Twarda oprawa. Zakupiona w London Transport Museum za 10,99 GBP. W Polsce do kupienia tutaj.

dscf2077 dscf2078

#3 My First London Bus

Poleciłam nam ją Pani na dziale z zabawkami w Harrods jako bestseller. Nie dziwie się, że tak dobrze się sprzedaje, bo jest genialna. Koła to nie atrapa, książka serio jeździ a nawet stoi. Dosyć ciężka. Cała z grubych, kartonowych, stron. Cena w UK to 6,99 GBP. Do kupienia tutaj.

dscf2087dscf2074

#4 Look inside London

Książka z okienkami, które po otwarciu zdadzają ciekawe informacje o Londynie. Sama z ogromną chęcią otworzyłam wszystkie 90 okienek i pochłonęłam ich ciekawostki. To najbardziej edukacyjna książeczka z wszystkich czterech, które kupiliśmy. Cena oryginalna to 9,99 GBP. W Polsce do kupienia tutaj.
dscf2075dscf2076
To już nasze wszystkie cztery nowości książkowe o Londynie przywiezione z Londynu. A Wy macie jakieś książeczki z Londynem? Możecie coś polecić?

książeczki o Londynie

PS. Znajdziecie mnie również na Facebooku  i Instagramie.


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jeśli zatem klikniesz na te linki lub dokonasz za ich pomocą zakupów to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów pomagasz mi utrzymać i rozwijać dalej bloga. Wielkie dzięki!

You Might Also Like