Mama

Testujemy! Instrumenty muzyczne Janod

28 października 2016

instrumenty muzyczne Janod

Od kilku miesięcy testujemy instrumenty muzyczne francuskiej marki Janod. Czas na małe podsumowanie.

Jakie instrumenty muzyczne Janod testujemy?

Fotepian Confetti.

Zestaw instrumentów Confetti, w którego skład wchodzi gitara, taburyn, harmonijka, trąbka i kastaniety.

Drewniane cymbałki pięciodźwiękowe.

instrumenty muzyczne Janod

Czy dźwięki są przyjemne? Czy rodzic da radę wytrzymać?

O dziwo da się wytrzymać całkiem długo, bo dźwięki jak na zabawki są całkiem przyjemne. Oczywiście trzeba brać pod uwagę indywidualne moce, twórczość dziecka i nasz aktualny poziom podirytowania i zmęczenia. U nas bywa serio bardzo głośno, ale nie jest tak źle. Zdecydowanie dużo ciężej jest mi wytrzymać plastikowe grające cuda, których na szczęście nie mamy za dużo w domu. Fortepian nie wydaje dźwięków niczym koncerty chopinowskie i nie jest to typowy dźwięk pianina, ale nie jest źle. Do tego dźwięk jest umiarkowanie głośny. Gitara ma możliwość regulowania strun, ale to raczej bajer, bo faktycznie nie da się jej nastroić. Mimo to brzdęka przyjemnie, a nawet jeśli czasem trochę gorzej zabrzmi, to widok małego człowiek z gitarą rekompensuje wszystkie straty na uszach. Małe instrumenty jak tamburyn, harmonijka, czy cymbałki są całkiem ciche. A kastaniety praktycznie nie wydają dźwięku.

DSCF3738

Jak podobają się dwulatce?

Gitara i fortepian to zdecydowani faworyci mojej dwulatki i nie ma dnia, żeby na nich nie grała i przy okazji śpiewała jednocześnie. Z gitarą biega po całym mieszkaniu, a fortepian potrafi przepchnąć nawet do łazienki. Mniejsze instrumenty z zestawu leżą w szafce i nie cieszą się specjalnie zainteresowaniem. Wyjątkiem ostatnio była harmonijka (zapomniałam to umieścić na zdjęciach), która to porwała moje dziecko niesamowicie. Dmuchania i plucia śliną nie było końca.

 

Jak podobają się mamie?

Dla mnie to świetne zabawki rozwijające dziecko muzycznie. Rytmy, piosenki, proste melodyjki na pianinie, nauka nowych instrumentów i dźwięków. Akcja, reakcja. Dużo tego! Plus duży plus za wygląd i wykonanie.

DSCF3748

Ile kosztują instrumenty muzyczne Janod i gdzie można kupić?

Fortepian Confetti to koszt około 349zł do kupienia tutaj lub tutaj.

Zestaw instrumentów muzycznych (gitara z możliwością nastrojenia, tamburyn, harmonijka, trąbka oraz kastaniety to koszt około 230zł. Do kupienia tutaj, tutaj lub tutaj.

Cymbałki. Cena około 55 zł. Do kupienia tutajtutaj lub tutaj.

DSCF3734

Zalety

 • Rozwijają dzieci muzyczne, wokalnie i rytmicznie
 • Powinny posłużyć na lata
 • Wykonane z dbałością o szczegóły
 • Przyjemne dla nawet dorosłego ucha dźwięki
 • Większość elementów jest drewnianych
 • Gitara ma naciągane struny
 • Piękne i ponadczasowe zabawki

DSCF3733

Wady

 • Cena
 • W fortepianie czasem potrafi zaciąć się klawisz
 • Nie da się do końca naciągąć strun w gitarze i nastroić (pamiętajmy, że to tylko zabawka)
 • Gitara nam się poodbijała
 • Kastaniety praktycznie nie wydają dźwięku

DSCF3736

Czy warto kupić?

Oj tak! Instrumenty muzyczne, to świetny prezent dla dzieci. Ja w szczególności polecam już wcześniej polecaną gitarę i fortepian. Umuzykalniają, rozwijają i w ogóle to taka piękna klasyka jako prezent na każdą okazję dla kilkulatków. A instrumenty od Janod są do tego piękne i całkiem przyjemnie dla ucha jak na zabawki.

DSCF9958 DSCF9957
instrumenty muzyczne Janod

PS. Znajdziecie mnie również na Facebooku  i Instagramie.

 


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jeśli zatem klikniesz na te linki lub dokonasz za ich pomocą zakupów to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów pomagasz mi utrzymać i rozwijać dalej bloga. Wielkie dzięki!

You Might Also Like