Śpiworek do spania dla dzieci. Zbędny gadżet czy must have?

2 marca 2016

śpiworek do spania
Podobnież… śpiworek do spania dla dzieci albo się uwielbia albo nie znosi

Śpiworki dla dzieci dzielą mamy na pół. Jedne mamy śpiworki uwielbiają, drugie nie rozumieją fenomenu i dziwią się jak można zakładać  dziecku coś takiego. Ja należę zdecydowanie do tej pierwszej grupy. :) Pokochałam śpiworki za ich funkcjonalność i wygodę. Choć na samym początku nic na to nie wskazywało. Wszystko przez to, że jeszcze w ciąży zakupiłam Woombie (ciasny otulacz rzekomo ułatwiający usypianie i uspokajający dziecko), którego córka nie znosiła. To był nasz klasyczny kit wyprawkowy. :)

Dlaczego zdecydowałam się na śpiworek do spania?

Zrażona porażką z otulaczami podchodziłam sceptycznie do śpiworków. Tyle tylko, że pojawił się problem z wierzgajacymi nóżkami i odkywaniem się, a nawet nakrywaniem. Potrzebowałam czegoś bezpiecznego i spróbowałam ze śpiworkiem. Całe szczęście! Śpiworki w przeciwieństwie do otulaczy okazały się u nas hitem. Tylko takim hitem czasowym… do pierwszego roku. Potem moja roczna nastolatka się zbuntowała i nie chciała dalej spać w śpiworku.

Mon14-18-APM_1888

Jak wybrać śpiworek dla dziecka? Co to takiego Tog?

Wybierając śpiworek  dla dziecka należy dobrac odpowiedni rozmiar i grubość, która jest wyrażana w Tog’ach. Im wyższa liczba przy Tog tym cieplejszy śpiworek. Najlepiej zapoznajcie się z tabelą poniżej dla śpiworków marki GroCompany i zobaczcie jakie są rozmiarówki, modele, i dostępne grubości.

Jak długo używaliśmy śpiworków do spania?

Używaliśmy od około 4-5 miesiąca życia do roczku. Naprzemiennie dwa śpiworki. Latem z nich zrezygnowaliśmy i kiedy chcieliśmy do nich wrócić na jesieni spotkaliśmy się z płaczem i buntem. Córka uwielbia fikać nogami i nie przepadała za tego typu ograniczeniami. Od tego czasu już ich nie używamy, choć mieliśmy rozmiar pół roku do półtora. Na szczęście najgorszy okres odkrywania i ewentualnego nakrycia mieliśmy już wtedy za sobą.

Jakiej firmy śpiworki używaliśmy i jak się sprawdziły?

Przygodę ze śpiworkami zaczęliśmy od razu od znanej na całym świecie brytyjskiej marki Gro Company tworzącej śpiworki o nazwie Grobag. Mieliśmy dwa śpiworki z tej firmy, które używaliśmy na zmianę. Jeden to ten w wiewóry na zdjęciu, a drugi był w czerwone pasy. Mieliśmy też jeszcze jedne śpiwór z długim rękawem innej, znanej marki, który niestety zupełnie się nie sprawdził przez te długie rękawki a do tego bardzo szybko się zniszczył. Te długie rękawki okazały się problemowe, bo nie dało się tak łatwo ubrać dziecko w śpiwór jak w ten bez rękawów. Jak wiadomo małe dziecko często zasypia niespodziewanie i z długimi rękawkami nie dało się nie obudzić dziecka, a z krótkim bez problemu zakładałam śpiwór, a dziecko spało dalej. W moim przypadku sprawdziły się śpiwory bez rękawków Grobag. Mogę Wam śmiało je polecić. Prałam w kółko i wciąż były jak nowe.

śpiworek do spania

Dlaczego warto spróbować śpiworka? Jakie są jego zalety?

  • eliminuje problem nocnego odkrywania
  • gwarnatuje bezpieczny sen bez nakrycia się kołderką
  • utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz śpiworka
  • możemy dobierać grubość śpiworka (TOG) do pory roku i temperatury w mieszkaniu (używałam dwa śpiworki o grubości 2,5 tog)
  • suwak umożliwa łatwy dostęp do pieluszki
  • rozmiarówka od 0-3 lat

Wady śpiworka do spania?

  • czasem dziecko może nie polubić się ze śpiworkiem (tak jak to się stało u mnie kiedy dziecko dorosło i się zbuntowało)
  • długie rękawy (zupełnie u nas się nie sprawdziły)
  • przy chodzącym dziecku problematyczne może być wstawanie w śpiworku i wychodzenie z łóżeczka

Gdzie kupić śpiworek do spania?

Znajdziecie w wielu sklepach online. Ja polecam sprawdzony przeze mnie sklep tutaj lub poszukajcie najlepszej dla Was ofery w przeglądarce cenowej tutaj. Zapraszam także na mój przeglą∂ tego co oferuje rnek w temacie śpiworów do spania we wpisie o tutaj.

Śpiworek do spania. Komu polecam?

Był taki okres czasu u mojego niemowlaka, gdzie śpiworek bardzo ułatwiał mi życie. Nie musiałam panicznie bać się, że dziecko mi się nakryje kołderką i udusi, albo że się odkryje i wyziębi. Jeśli też macie takie lęki i obawy to koniecznie wypróbujcie śpiworków. Powinny tak jak mi ułatwić Wam życie i zrzucić “kamień z serca”.

 

śpiworek do spania

Na koniec podzielcie się proszę swoją opinią na temat śpiworków. Kto z Was zakładał dzieciom i jak się sprawdziły? Kto używał GroBag? Piszcie śmiało swoje opinie poniżej w komentarzach.


Dzięki za wizytę i do zobaczenia ponownie.

 Chcesz być na bieżąco? Obserwuj mnie na Facebooku,  Instagramie  i InstaStories.

 

Monika

 


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jeśli zatem klikniesz na te linki lub dokonasz za ich pomocą zakupów to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów pomagasz mi utrzymać i rozwijać dalej bloga. Wielkie dzięki!