Wybieramy! Mała i lekka spacerówka w rozmiarze XS

4 października 2015

_APM9182Pewnie Was zdziwiłam tym postem, bo przecież tak zachwalam swój wózek Stokke Trailz, a tu szukam czegoś innego. Spoko, nie odkochałam się w Stokke. Po prostu czasem potrzebuję coś w rozmiarze xs, czyli ultra małego i lekkiego. Tak abym bez trudu dała radę unieść wózek razem z dzieckiem i aby składało się jedną ręką i wsuwało pod łóżko, albo za szafę i  do tego dobrze prowadziło i wyglądało. 

A co mnie do takich myśli skłoniło? To, że kilka dni temu zepsuła nam się winda w budynku i korzystam z drugiej, gdzie mam do pokonania zaledwie 5 stopni, aby wyjść na ulicę. Niby niewiele, a jednak to zminimalizowało moje wyjścia z wózkiem. Jest mi za ciężko samej pokonać te kilka stopni razem z dzieckiem w wózku, bo w końcu razem to jakieś 25 kg. Czekam na szybką naprawę windy i przy okazji przeglądam lekkie spacerówki i zastanawiam się czy w ogóle warto inwestować w coś innego uzupełniającego naszą domową flotę wózków. Obawiam się tego, że Stokke co jak co, ale trochę mnie rozpieściło tym swoim ogromny koszem na zakupy, terenowymi kołami, kubełkowymi siedziskami, dizajnem i w sumie długo by jeszcze wymieniać. Pokaże Wam teraz to co już wieki temu mi się podobało i co ewentualnie biorę pod uwagę, o ile w ogóle zdecyduję się na zakup. :)

#1 Eloide Details -Stockholm

To była moja miłość od pierwszego zobaczenia. No cudowny dizajn, piękne tkaniny. Sama nie wiem, który wzór miałabym wybrać. Waży 7,9 kg, a po złożeniu mierzy 118x60x50 cm. Przeznaczony dla dzieci do 15 kg. Tylko czy te małe kółeczka dadzą radę z górkami? Jak prowadzi się takie rączki? Bo chyba tego wózka nie da się prowadzić jedną ręką? Jak z koszem na zakupy? Zmieszczę pół kosza z tesco? ;) Tak czy siak OCH I ACH. Cena to około 1100zł w zależności od modelu. Do sprawdzenia tutaj.

Lekka spacerówka. Eloide Details

Spacerówka Eloide Details. Model Graphic Grace.

#2 Babyzen YOYO

Ten wózek podbił moje serce tym do jakich rozmiarów się składa. Praktycznie możemy z niego zrobić torebkę. :) Tak, tak ma pasek który możemy przewiesić na ramieniu. Jest ultra lekki i ultra mały po złożeniu. Można go podobnież wsunąć bez problemu pod fotel w samolocie. :) Wymiary złożonego to 55x44x18. Praktycznie nie zajmie nam miejsca w bagażniku i zmieścimy go wszędzie, a więc i można wsunąć pod łóżko czy za szafę. Do tego waga też cudowna, bo tylko 5,9 kg. ;) Nie wiem tylko czy wygodny, praktyczny, jak te kółka dają radę i czy cokolwiek wcisnę do kosza na zakupy. :) A no i od niedawna dostępny też w wersji dla noworodków z gondolką. Cena do sprawdzenia tutaj.

lekka spacerówka babyzen yoyo

Źródło: http://www.babyzen.com/collection-yoyo.php

Lekka sapcerówka. Babyzen Yoyo

Babyen Yoyo. Źródło: http://www.babyzen.com/collection-yoyo.php

#3 Mamas and Papas Armadillo Flip XT

Lekka spacerówka Armadillo Mamas and Papas

Armadillo Mamas and Papas. Źródło: https://www.mamasandpapas-polska.pl/produkt/opis/1957/armadillo_flip_xt_kol_sand_dune

To już nie taki mały i lekki wózek. Właściwie jest na granicy pomiędzy małymi, a dużymi wózkami. Waży nieco ponad 9 kg, jest całkiem spory i jednocześnie kompaktowy. Składa się się jedna ręką, a dziecko może siedzieć przodem albo tyłem do kierunku jazdy. Do tego siedzisko można rozłożyć praktycznie na płasko. Oglądałam na żywo ten wózek i prawdę mówiąc zrobił na mnie pozytywne wrażenie, choć raczej mnie nie skusi, z tego względu, że aż tak kompaktowy nie jest. Po złożeniu 26x56x76 cm. Aktualna cena do sprawdzenia tutaj.

#4 Babyhome Emotion

Lekka spacerówka. Babyhome emotion.

Źródło: http://www.babyhome.es/fr/en/products/emotion

To kolejny wózek, który podbija moje serce wyglądem. Jest taki lekki, nowoczesny, dynamiczny. Wydaje mi się, że kółeczka dają sobie całkiem nieźle radę. Poza tym wózek waży tylko 6kg, a daje radę unieść dziecko do 25 kg! To chyba rekord jak na tak mały wózek, bo zazwyczaj producenci ograniczają się do 15-17 kg. Do tego spory kosz na zakupy. Kusi kusi, ten hiszpański wynalazek. Po złożeniu 70x20cm. Aktualna cena do sprawdzenia tutaj.

Lekka spacerówka. Babyzen emotion.

Źródło: http://www.babyhome.es/fr/en/products/emotion

 

#5 Bugaboo Bee

Lekka spacerówka. Bugaboo bee

Źródło: http://bugaboo.pl/p/43-bugaboo-bee

Wózek ukochany przez Instagramowe mamy chłopaków (mamy dziewczynek jakoś wolą Stokke :)). Sama nie wiem co tym wózku myśleć do końca. Trochę mi się podoba, a trochę nie i z tego co się orientuję, to jego wygląd budzi skrajne emocje. Gdzieś w sieci kiedyś przeczytałam, że przypomina komuś wózek do sprzątania… hm… no cóż. W każdym razie  jak dla mnie jest nawet piękny w tej swojej brzydocie. Podoba mi się, że jest niski i szeroki (dla starszych dzieciaków to całkiem ważne). Do tego można zmieniać kolory budek (hitem jest cudne przedłużenie daszka), składa się do całkiem małych rozmiarów (88x44x34cm) no i waży 8,7 kg. Aktualna cena do sprawdzenia tutaj.

Lekka spacerówka. Bugaboo Bee

Źródło: http://bugaboo.pl/p/43-bugaboo-bee

 

#6 Maclaren

Lekka spacerówka Maclaren

Maclaren Mark II Źródło: http://www.maclaren.uk/Strollers/Lightweight/Mark-II

Maclaren to jedna z najpopularnijeszych marek wózków parasolek. Słyną z lekkości i niezawodności. Aktualnie są cztery dostępne ultralekkie modele: Mark II, Volo, Globetrotter, Trumph. Waga w zależności od modelu 3,4-5,4kg. Kuszący jest model Mark II, który waży tlyko 3,4 kg :) Są też jeszcze nieco cięższe i droższe Maclareny: Quest, Techno XST i Techno TX (zgodnie z danymi ze strony producenta o tu) o wagach około 7 kg i cenach około 800-1300zł Tylko jak jeździ tymi Maclarenami? Jak prowadzi się takie małe kółeczka? Czy daszek jest wystarczający? No i pomimo tej całej popularności jakoś tak ten wygląd mnie nie zachwyca…  Chociaż może to kwestia przyzwyczajenia? Aktualne ceny Maclarena znadziecie tutaj.

Lekka spacerówka. Maclaren Trumph

Maclaren Trumph. Źródło: http://www.maclaren.uk/Strollers/Lightweight/Trumph

 

Jak Wam się podobają zaprezentowane lekkie spacerówki? Co byście wybrali? Może macie coś innego wartego uwagi?

You Might Also Like